DategoCare
DategoCare este un furnizor de servicii, consultanţă şi plasare de forţă de muncă. Este specializat în recrutarea de asistenţi sociali şi terapeuţi. Experţii nostri cu mulţi ani de experienţă în domeniu, se ocupă de găsirea unui loc ideal de muncă pentru candidaţii noştri. Echipa a dezvoltat un program special de formare în domeniul sănătăţii terapeutice. Acest program oferă şansa candidaţiilor să îşi dezvolte abilităţiile profesionale prin intermediul muncii lor. Oferim locuri de muncă cu salarii atractive pentru candidaţii cu un nivel de calificare mai mare. Oferim de asemenea şansa de a vizita ţări noi şi de a învaţa noi limbi străine în Europa!

CUONAŞTE-NE!

Datorită portofoliului mare de clienţi, vă putem oferii oportunităţi de angajare cu diferite modele de contracte pentru toate nivelele de calificare profesională (mediu, avansat, proaspăt iniţiat). Fie că doriţi să lucraţi permanent sau sporadic, prin DategoCare aveţi posibilitatea să vă conturaţi propia carieră.

OFERIM

  • Posibilitatea unei cariere
  • Disponibilitatea alegerii locului de muncă
  • Acomodare la destinaţie, cazare inclusă
  • Salar atractiv
  • Ore suplimetare extra plătite
  • Contract de munca legal pe perioadă nelimitată
  • Alte servicii: concediu, somaj, pensie

PROFILUL CANDIDATULUI

  • Studii specifice domeniului în care doriţi să activaţi, experienţa constituie un avantaj major
  • Dorinţa de a desfăşura activităţi noi în locuri diferite
  • Capacitatea de a lucra responsabil şi etic, independent dar şi în echipă
  • Fiabilitate, atitudine pozitivă şi prietenoasă

Ai absolvit un curs de îngrijitor şi doreşti un loc de muncă în domeniul îngrijirii bătrâniilor? Noi suntem soluţia! Oferim servicii de înalta calitate şi recrutăm îngrijitoare pentru azile de bătrâni din toată Germania.

RRESPONSABILITĂŢI LA LOCUL DE MUNCĂ

  • Sprijin şi atenţie bătrânilor
  • Ajutor la hrănire
  • Ajutor la îmbrăcat/dezbrăcat
  • Îngrijire corporală
  • Administrarea medicamentelor
  • Suport în situaţii de urgenţă
  • Sprijinirea familiei pacientului

Eşti interesat? Aşteptăm cu nerăbdare să aplicaţi pentru posturile vacante pe care le avem pentru voi. Mai multe informaţii pe adresa de email jobs@dategocare.de.

Dacă eşti în căutarea unei schimbări, noi suntem soluţia potrivită pentru tine! Lucrăm cu cei mai fiabili asistenţi, în prezent recrutam asistente medicale pentru un cunoscut spital din Düsseldorf.

SE OFERĂ

  • Program de lucru flexibil
  • Posibilitatea alegerii locului de muncă
  • Acomodare la destinaţie
  • Cazare
  • Training de iniţiere la locul de muncă
  • Plata orelor suplimentare
  • Contract de munca legal pe perioada nedeterminată
  • Suport pentru dezvoltare profesională

Pentru noi este o plăcere să sprijinim şi să dăm o şansă candidaţilor din ţările europene, în semn de apreciere şi recunoaştere a calificării şi experienţei lor în domeniul sănătăţii.

PROFILUL IDEAL

  • Gamă largă de cunoştinte medicale
  • Interes pentru a lucra în locuri noi şi diferite
  • Optional: experienţă în terapie intensivă sau instruire avansată în anestezie
  • Orientare la locul de munca, fiabilitate şi atitudine prietenoasă

RESPONSABILITĂŢI LA LOCUL DE MUNCĂ

  • Ingrijire de baza si tratamente medicale
  • Ajutor cu examenele medicale şi la intervenţii
  • Injecţii subcutanate şi intramusculare, intravenoase (antibiotic şi perfuzii)

Esti asistent medical şi cetatean al Uniunii Europene? Ai mai lucrat într-un oraş din Germania, de exemplu Hamburg, Düsseldorf, Berlin? Îţi doreşti să lucrezi şi să trăieşti în Germania? Atunci noi suntem soluţia pentru dumneavoastră, noi vă putem oferii locul de muncă ideal!

Oferim oportunităţi atât începătorilor cât şi pentru profesionişti în domeniul terapeutic. Începătorii au posibilitatea de a dobândi rapid experienţă în diferite locuri de specialitate precum şi în apropierea oraşului Düsseldorf. Profesioniştii pot pune în practică cunoştiinţele dobândite,în moduri diferite,şi să lucreze direct în domeniile lor de specializare.

SE OFERĂ

  • Plan de lucru proriu. Se ţine cont de priorităţiile individuale ale candidatului
  • Contract de muncă nedeterminat
  • Cursuri intensive de limbă şi cultură
  • Salarii atractive
  • Oportunităţi de formare profesională
  • Alte servicii: concediu de odihnă, somaj şi pensie
  • Sansa de promovare

  • Aplicarea conceptelor terapeutice
  • Sfaturi pentru pacienţi
  • Grijă pentru pacienţi (prevenire şi reabilitare)
  • Iniţiere programe de exerciţiu şi tratament
  • Terapie individuala şi de grup

Pentru mai multe informatii, dar şi pentru trimiterea cv-urilor ne puteţi contacta la adresa de e-mail jobs@dategocare.de.

Kontakt

Büro Krefeld

Steckendorfer Str. 19, 47799 Krefeld
+49 2151 3263 - 061
+49 2151 3263 - 058
info@dategocare.de
Mo - Fr: 8:00 - 18:00

Büro Stuttgart

Heilbronner Str. 150, 70191 Stuttgart
+49 711 49004 - 189
+49 711 49004 - 191